KOZOB E (Współpraca KOnstrukcji Z OBudową z blach fałdowych)

Nowa wersja programu istniejącego na rynku od 1996 roku w wersji dla DOS, zaś od 2005 dla Windows. Obecna wersja działa pod Windows XP...Windows 10 i jest dostosowana do PN-EN.

Blacha Program opracowany na podstawie "European Recommendation for the Application of Metal Sheeting Acting as a Diaphragm Stressed Skin Design", a także w oparciu o PN-EN 1993-1-3.

Program pozwala uwzględnić wpływ sztywności obudowy z blachy fałdowej na sztywność konstrukcji budynku lub na sztywność jego elementów np. płatwi, rygli ram.

Obudowa z blachy fałdowej bez uszczerbku dla podstawowej funkcji przenoszenia obciążenia powierzchniowego (wiatr, śnieg, ciężar pokrycia) może spełniać rolę tarczy przenoszącej takie same obciążenia jak prętowe stężenia połaci dachowej lub ściany. Współpraca tarczy dachowej z ramami konstrukcji budynku wymiernie zmniejsza obciążenia i ugięcia ram. Przekłada się to na możliwość zaprojektowania lżejszych i prostszych, a  więc i tańszych konstrukcji.
Wersja 2007 charakteryzowała się łatwiejszą obsługą programu (więcej przycisków nawigacyjnych) i większą - liczącą około 300 typów - bazą blach (BLACHY PR USZYŃSKI, BUDMAT BALEXMETAL).
W wersji E 2.0.0 oprócz dostosowania do PN-EN-1993-1-3 poszerzono bazę blach (dodano blachy firmy BLACHPROFIL 2) i usprawniono interfejs użytkownika.
Wersja E 2.1 dysponuje uaktualnioną bazą danych i rozszerzonym zakresem akceptowanych profili. Działa także w języku angielskim.
W wersji E 2.2.3 ponownie zaktualizowano i poszerzono bazę danych profili.
W wersji E 2.2.4 usunięto błąd dotyczący pracy połaci w układzie wspornikowym.
W wersji E 2.2.5 rozszerzono sprawdzenie poprawności danych i poprawiono redakcję wyników w języku angielskim. Zrezygnowano z obsługi kluczy ochronnych typu HASP.
W wersji E 2.2.6 usunięto błąd z grafiką w wynikach dla szczególnego przypadku.
W wersji E 2.4 poszerzono i uaktualniono bazę blach (dodano blachy firmy BLACHOTRAPEZ), usprawniono wprowadzanie danych, zmodyfikowano prezentację wyników.

konstrukcja prętowa Obudowa współpracuje ze szkieletem prętowym niezależnie od woli projektanta, ale od niego zależy czy jest to współpraca kontrolowana czy też nie.


        Cennik Poznaj możliwości


Wszelkie prawa zastrzeżone  "KOTEX" - Ostatnia aktualizacja:  9.09.2019