Kotwa 2009

Program do projektowania zakotwień słupów stalowych w fundamentach wg PN-B-03264:1999. Najnowsza wersja 5.0.3 (ukończona w marcu 2008r.) - ma uściślone sprawdzanie efektu ścinania oraz bardziej precyzyjny opis wyników.

Układ ortogonalnyModuł KotwaPr - jest ulepszoną wersją programu Kotwa 2002, Rozkład naprężeń-podst.prostokątnado obliczania układów ortogonalnych, czyli prostokątnych blach ze śrubami rozmieszczonymi na bazie układu kartezjańskiego. Uwzględnia dwukierunkowe zginanie i ścinanie. Dzięki zastosowaniu unikalnej metody rozwiązywania równania równowagi (równanie 3-go stopnia) oblicza naprężenia w kotwach i pod blachą, dobiera kotwy (fajkowe i płytkowe), pomaga określić grubość blachy w różnych warunkach geometrycznych. W jednym przebiegu można wykonać obliczenia dla 6-ciu przypadków obciążenia, z automatycznym wartości ekstremalnych. Dowolny układ i liczba kotew. Bardzo łatwy sposób wprowadzania i modyfikacji danych.Układ radialny

Rozkład naprężeń-podst.pierścieniowaModuł KotwaOK - służy do sprawdzania zakotwień z podstawą w kształcie pierścienia i śrubami rozmieszczonymi na okręgu.
Inne funkcje jak w module KotwaPr .
Wyniki w języku polskim, angielskim, niemieckim lub francuskim.

Cennik Poznaj możliwości


Wszelkie prawa zastrzeżone  "KOTEX" - Ostatnia aktualizacja:  19.08.2013